gamak728x90pxl[4]

Şimdi Paylaşın

Framo Morat Elektrikli Araçta

Framo Morat 2011 yılında, dünyanın en büyük otomobil tedarikçilerinden biri olan Continental’den, binek araç – elektrikli motor içerisinde tahrik sağlayan döner milin seri üretimini aldı. Her iki firmanın geliştirme ekipleri üç yıl boyunca projenin gerçekleştirilmesi için yoğun ve başarılı bir şekilde çalıştılar. O zamandan bu yana yeni jenerasyon elektrikli motorlara Framo Morat’ın 55.000 döner mili monte edildi.

Framo Morat’ın döner mili ile elektrikli motor ile dişli kutusu arasındaki bağlantı sağlanır. Elektrikli motorda manüel dişli kutusunun kullanılmadığı gerçeği, dişli kutusundan büyük beklentiler getiriyor. Buna göre, dişli kutusu 14.000 U / dak. dönüş sayısı ve 230 Nm dönüş momenti ile tasarlanması gerektirmektedir.

 

Döner mildeki yüksek dönüş sayısı nedeniyle, tahrik kayışındaki olası seslerin ana kaynağıdır. Bu nedenle döner mil dişlilerinden beklentiler oldukça yüksektir. Bu beklentileri karşılayabilmek için, bombeli bilenen dişliler kalite 3’te hazırlanırlar. Burada Framo Morat’ın karar kılıcı avantajı ön plana çıkar, çünkü tahrik uzmanı Eisenbacher’ın dişli tekniğindeki uzun yıllara dayanan deneyimi ve yüksek üretim derinliği sayesinde tüm faaliyet süreçlerini kendi işletmelerinde gerçekleştirme ve tüm süreç-knowhow’unu gelişime entegre etme durumuna sahiptir.

 
Framo Morat bunun yanı sıra uzun yıllardan bu yana ünlü bir forklift üreticisini elektrikli tahrikleri için döner mil sağlamaktadır. Elektrikli – tahrik konseptlerinin avantajları ortada: elektrikli motorlar doğa dostu, performansı yüksek, sessiz, uzun ömürlü ve kompakttır. İyileştirilmiş akü kapasitesi ve yüksek hız-yükleme istasyonlarından oluşan kapsamlı tesisleriyle kapsama alanının arttırılması konusundaki yoğun gelişmeler yıllardır gerçekleştirilmektedir. Ayrıca hafif yapılı karoseri ve tahrik kayışındaki verimlilik ile kapsama alanı pozitif etkilenebiliyor.

 
Framo Morat geçmiş yıllarda elektro mobilitesi alanında yeni gelecek vaat eden ve yenilikçi bir proje için ihalesini almaktan gurur duyuyor. Şirket 2013 yılından bu yana kardeş firması F. Morat’la birlikte E-Bike için plastik dişliden ve metal döner akstan oluşan redüktör üretiyor. Şimdiye kadar 130.000 birim üretilmiş olup, ünlü bir Alman bisiklet üreticisinin E-Bike-motorlarında güvenilir ve neredeyse sessiz bir tahrik sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir